JAK ZAAKCEPTOWAĆ SIEBIE - PRAKTYCZNE ĆWICZENIA


AKCEPTACJA SIEBIE

sukces “Król poszedł do< swego ogrodu i zastał tam więdnące i umierające drzewa, krzewy i kwiaty. Dąb powiedział mu, że umiera, gdyż nie może być tak wysoki jak sosna. Gdy zwrócił się do sosny, dowiedział się, że więdnie ona, gdyż nie może znieść, że nie ma takich winogron jak winorośl.  A winorośl umiera, ponieważ nie może kwitnąć jak róża. W końcu znalazł jedną roślinę kwitnącą i świeżą jak zawsze -  był to bratek. Na swoje pytanie król otrzymał taką odpowiedź: - Uznałem, że gdy posadziłeś mnie, chciałeś, żebym to ja wyrósł. Gdybyś chciał dąb, winorośl czy różę, posadziłbyś je. A więc pomyślałem: jeśli mogę być tym, czym jestem, spróbuję być tym najlepiej jak potrafię. Nie mogę być nikim innym, tylko tym, czym jestem. I staram się być tym czym jestem, na tyle, na ile potrafię.”

Przypowieści mędrców tego świata.

AKCEPTACJA

Większość ludzi ma problem z asertywnością, gdyż nie akceptuje siebie takimi, jakimi są. Nie akceptuje swoich potrzeb, uczuć, osobowości i ciała. Wstydzi się własnego zdania na różne tematy.

Z powodu poczucia braku akceptacji uważamy, że nie zasługujemy na pewne rzeczy. Czujemy się gorsi i „wybrakowani”.

WIZUALIZACJE

Zastanów się, jak się zachowuje człowiek, który akceptuje siebie. Jak się czuje i jak wygląda?

Wejdź w stan relaksu i zobacz siebie, jako osobę akceptującą siebie. Poczuj, że się akceptujesz w pełni i doświadcz wszystkich wrażeń z tym związanych.

METODA PSYCHOTRONICZNA

Wykonaj wstęp do metody psychotronicznej (relaks, głębokie oddychanie z wizualizacją i odczuwaniem napełniania się energią).

Wypowiedz z poczuciem mocy wybraną afirmację związaną z akceptacją siebie. Na przykład:

„Ja, … rozkazuję, aby wszelkie wątpliwości, co do akceptacji siebie zostały natychmiast usunięte z mojego umysłu i życia. Od tej chwili w pełni akceptuję siebie i pozwalam sobie doświadczać wszelkich korzyści z tym związanych”.

Następnie wizualizuj siebie, jako osobę akceptującą siebie odczuwając wszelkie związane z tym pozytywne wrażenia. Zobacz, poczuj i usłysz, jak inni cieszą się z Twojej pozytywnej przemiany.

 Potem zakończ metodę oddychając i napełniając się energią na nowo.
Ćwiczenie
Codziennie przed lustrem albo po prostu do siebie wymawiaj z uczuciem słowa, że akceptujesz siebie.

Zdobywaj wiedzę bez wychodzenia z domu!

Szkolenia e-learning, czyli kursy internetowe to wygoda i oszczędność. Dzięki nim zdobywasz cenną wiedzę taniej i bez wychodzenia z domu.

Kursy online są też wygodną alternatywą szkoleń stacjonarnych w firmach. Twoi pracownicy mogą korzystać z kursów przez internet w każdym miejscu na świecie i w dowolnej chwili, a Ty nie musisz wciąż płacić organizatorowi kursów czy szkoleniowcom.

Oferujemy szkolenia internetowe zarówno osobom prywatnym, jak i firmom.
Zapraszamy do współpracy.


Jak realizować cele i spełniać marzenia - praktyczne sposoby

O firmie

Firma Astro Salus Education Ltd działa od roku 2009. Specjalizujemy się w szkoleniach, zwłaszcza typu e-learning. Na swojej platformie mamy niemal 100 kursów do wyboru. Współpracujemy zarówno z osobami prywatnymi, jak i firmami.

Główna
Kontakt
FAQ
Polityka prywatności
Regulaminy
Prawa autorskie
Mapa strony

Kontakt