MARKETING - ŹRÓDŁO SIŁY TWOJEJ FIRMY


REKLAMA MAŁEGO PRZEDSIĘBIORCY

Marketing to być albo nie być firmy. Warto znać jego podstawowe zasady, a najlepiej dogłębnie zająć się tym tematem.

Ze słowem "marketing" kojarzy się głównie reklama. Jednak jest to pojęcie znacznie szersze. Bez wątpienia jednak reklama może napędzać sprzedaż.

Jak reklamować własną firmę?

Mikroprzedsiębiorcy na pewno nie stać na reklamę telewizyjną. Jaką inną więc wybrać?

Najtańszą i najbardziej skuteczną reklamą jest reklama internetowa. Daje ona olbrzymie możliwości.

Na co zwrócić szczególną uwagę w przypadku reklamy internetowej?

  • Stwórz dobrą stronę internetową i ją pozycjonuj. Podstawy tych działań poznasz ze strony Własna strona www

  • Na swojej stronie miej ciekawe, wartościowe teksty. Składają się one na tak zwany content marketing. Interesujące treści będą przyciągały ludzi. Będą je też oni popularyzować.

  • Swoją stronę oraz towary i usługi popularyzuj na portalach społecznościowych (facebook, twitter itp.), blogach i forach dyskusyjnych.

  • Dbaj o wizerunek Twojej firmy jako uczciwego kontahenta. Nieuczciwe firmy żyją krótko.

  • Promuj siebie jako eksperta poprzez wartościową stronę internetową, wpisy na forach i ciekawe blogi. Zwrócisz na siebie uwagę innych.

  • Opisuj swoją ofertę w serwisach ogłoszeniowych. To darmowa popularyzacja Twojej strony oraz tego, co masz do zaoferowania.

  • Jeśli masz taką możliwość, oferuj swoje usługi lub produkty jako nagrodę w konkursach. Buduj public relations.

  • Jeśli chodzi o materiały reklamowe, doradzam nie wydawać pieniędzy na ulotki. I tak wylądują w koszu. Zainwestuj raczej w to, co się komuś może przydać, bo to sobie zostawi na dłużej. Mogą to być długopisy, teczki, notesy lub kalendarzyki z namiarami na Twoją firmę.

    Jeśli wybierasz reklamę gazetową, wybierz pisma branżowe. Czyta je Twoja grupa docelowa. Wybór innych gazet prawdopodobnie okaże się stratą pieniędzy.

    To tylko podstawowe zasady - jednej z niewielkich części marketingu. Trudno ująć całość bogactwa tej wspaniałej dziedziny każdej działalności na jednej podstronie.
    Dlatego planowany jest kurs Marketing w małej firmie. Będzie on zawierał w pigułce najważniejsze rzeczy, które powinien opracować każdy poważny przedsiębiorca, który chce osiągnąć sukces.

    Zdobywaj wiedzę bez wychodzenia z domu!

    Szkolenia e-learning, czyli kursy internetowe to wygoda i oszczędność. Dzięki nim zdobywasz cenną wiedzę taniej i bez wychodzenia z domu.

    Kursy online są też wygodną alternatywą szkoleń stacjonarnych w firmach. Twoi pracownicy mogą korzystać z kursów przez internet w każdym miejscu na świecie i w dowolnej chwili, a Ty nie musisz wciąż płacić organizatorowi kursów czy szkoleniowcom.

    Oferujemy szkolenia internetowe zarówno osobom prywatnym, jak i firmom.
    Zapraszamy do współpracy.


    Jak realizować cele i spełniać marzenia - praktyczne sposoby

    O firmie

    Firma Astro Salus Education Ltd działa od roku 2009. Specjalizujemy się w szkoleniach, zwłaszcza typu e-learning. Na swojej platformie mamy niemal 100 kursów do wyboru. Współpracujemy zarówno z osobami prywatnymi, jak i firmami.

    Główna
    Kontakt
    FAQ
    Polityka prywatności
    Regulaminy
    Prawa autorskie
    Mapa strony

    Kontakt