WYOBRAŹNIA DROGĄ DO ZDROWIA I SUKCESU


Potęga wyobraźni Twoja wyobraźnia wpływa na Ciebie, Twoje życie, wybory i organizm. Udowodniono to naukowo.
Na przykład, gdy polecano w eksperymencie studentom wyobrażać sobie sprawniejsze działanie układu odpornościowego, okazywało się, że działa on wyraźnie lepiej już po szóstej wizualizacji.

Twoje wyobrażenia mają też wpływ na Twoje życie. Jeśli na przykład widzisz siebie, jako osobę szczęśliwą i łatwo osiągającą sukcesy, o wiele lepiej wiedzie Ci się w życiu. Jeśli uważasz, że jesteś atrakcyjny, masz więcej pewności siebie w kontaktach z płcią przeciwną.
Takie przykłady można mnożyć. Dlatego odpowiednie wizualizacje mają zastosowanie nie tylko w osiąganiu zdrowia, ale również w psychoterapii i różnych technikach wpływu na umysł.

Psychofizjologia wizualizacji

Jak to się dzieje, że wyobraźnia wpływa na organizm?

Dowiedziono, że kora wzrokowa zostaje podobnie pobudzona, gdy coś naprawdę widzimy, jak i tylko to sobie wyobrażamy.
Później impulsy te są transportowane do układu limbicznego, a stamtąd do innych części ciała, oddziałując na organizm w określony sposób.

To samo zjawisko dotyczy kory somatosensorycznej, słuchowej, węchowej (J. W. Kalat, "Biologiczne podstawy psychologii").

Dlatego właśnie tak zwane wizualizacje medyczne mają ogromne znaczenie w procesie profilaktyki i odzyskiwania zdrowia, a wizualizacje w celu rozwoju pomagają uwalniać się od problemów psychologicznych i wspomagają samodoskonalenie.

Wniosek jest prosty: korzystaj mądrze z wyobraźni!

Zdobywaj wiedzę bez wychodzenia z domu!

Szkolenia e-learning, czyli kursy internetowe to wygoda i oszczędność. Dzięki nim zdobywasz cenną wiedzę taniej i bez wychodzenia z domu.

Kursy online są też wygodną alternatywą szkoleń stacjonarnych w firmach. Twoi pracownicy mogą korzystać z kursów przez internet w każdym miejscu na świecie i w dowolnej chwili, a Ty nie musisz wciąż płacić organizatorowi kursów czy szkoleniowcom.

Oferujemy szkolenia internetowe zarówno osobom prywatnym, jak i firmom.
Zapraszamy do współpracy.


Jak realizować cele i spełniać marzenia - praktyczne sposoby

O firmie

Firma Astro Salus Education Ltd działa od roku 2009. Specjalizujemy się w szkoleniach, zwłaszcza typu e-learning. Na swojej platformie mamy niemal 100 kursów do wyboru. Współpracujemy zarówno z osobami prywatnymi, jak i firmami.

Główna
Kontakt
FAQ
Polityka prywatności
Regulaminy
Prawa autorskie
Mapa strony

Kontakt