JEFFREY BEZOS – rewolucja w sprzedaży internetowej. AMAZON

Jeffrey BezosJeffrey Bezos zrewolucjonizował sprzedaż w Internecie.

Nie bał się nowych wyzwań.

Optymistycznie widział w nich nowe, ciekawe możliwości.

Jego Amazon.com jest od dawna do dnia dzisiejszego marką rozpoznawalną na całym świecie.

Stworzył tę firmę w pogoni za swoimi marzeniami.

Jaka jest recepta na sukces Jeffrey’a Bezos’a?

 

JEFFREY BEZOS – POCZĄTKI WIELKIEJ KARIERY

Jeffrey BezosJeffrey Bezos urodził się w 1964 roku. Od dziecka wykazywał wielkie zdolności.

Gdy był mały rozmontował łóżeczko.

Kiedy jego dziadek kupił mu zestaw elektroniczny, założył w swoim pokoju alarm antywłamaniowy, aby jego rodzeństwo nie mogło wejść pod jego nieobecność do jego pokoju.

W garażu zaś stworzył mikrofalówkę, która czerpała energię z promieni słońca.

Mały Jeff wakacje lubił spędzać u dziadka w Teksasie. Wypasał tam bydło i Jeździł traktorem pomagając w gospodarstwie.

 

MŁODOŚĆ I KLUCZOWE MOMENTY W KARIERZE JEFFREYA BEZOSA

Jeffrey BezosMłody Jeffrey Bezos uzyskał 1986 roku dyplom z inżynierii elektrycznej i informatyki w Princeton. Rozpoczął pracę w firmie Fitel. Tworzył sieci komputerowe dla firm zajmujących się finansami.

Następnie pracował dla firmy Bankers Trust, gdzie w 1990 został najmłodszym wiceprezesem w historii tego przedsiębiorstwa.

Później przeniósł się do D.E. Shaw & Co., firmy z Wall Street. Tu też szybko stał się wiceprezesem.

I tu przeznaczenie zapukało do drzwi jego życia. Kiedy surfował po Internecie, zauważył, że według statystyk Internet rozwijał się w tempie 2300% rocznie. Zrozumiał wtedy, że naturalną tego konsekwencją będzie wprowadzenie handlu online. Olśniło go wtedy, że to może być świetny sposób na biznes.

Stworzył wtedy listę 20 towarów, które według niego nadawały się do sprzedaży internetowej. Skrócił ją do 2 artykułów: książek i płyt z muzyką. Wkrótce skreślił płyty, gdyż stwierdził, że jest wielokrotnie więcej tytułów książek, niż płyt z muzyką. Ponadto wydawcy książek byli zdecydowanie bardziej przystępni i chętni do współpracy, niż wydawnictwa płytowe.

I tak Bezos po rezygnacji z pracy postanowił przygotować grunt pod własną firmę.

Jeffrey BezosJak większość przedsięwzięć i to powstało w garażu. Wraz z kilkoma pracownikami zaczął tworzyć sieć komputerową i oprogramowanie potrzebne do sprzedaży online.

Początkowo chciał nazwać firmę Cadabra. Przyjaciele jednak odwiedli go od tego pomysłu. Nazwał ją wiec Amazon. Firma powstała w 1995 roku i zaczęła prężnie się rozwijać. Już 4 lata po powstaniu była warta 6 miliardów dolarów.

Pomimo wysokiej wartości firmy oraz olbrzymich przychodów z powodu wielu inwestycji i kosztów pierwsze zyski operacyjne firma zaczęła przynosić dopiero pod koniec 2001 roku. Ponadto firma rozwinęła się. Książki nie były już jedynymi artykułami do sprzedaży. W Amazonie można było kupić też rozmaite urządzenia, zabawki a nawet biżuterię.

Jeffrey Bezos zadbał o bezpieczne płatności w Amazonie oraz o możliwość udostępniania przestrzeni reklamowej dla wielokrotnych uczestników jego aukcji.

Rok 2004 Amazonowi przyniósł pierwszy całoroczny zysk.

Amazon działa do dziś i nadal prężnie się rozwija. Bez wątpienia Jeffrey Bezos dzięki swojemu pomysłowi zrewolucjonizował na zawsze oblicze sprzedaży w Internecie.

Jeffrey Bezos cytat

Jeśli decydujesz się robić tylko te rzeczy, o których wiesz, że będą działać, omija cię wiele możliwości

Marta Pyrchała-Zarzycka

www.sukces-biznes.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *