STEVE JOBS – CYTATY TWÓRCY APPLE I PIXAR – jak osiągnąć sukces. Cz. 3

Steve Jobs cytat 3

Steve Jobs – cytaty motywacyjne cz. 3

Steve Jobs osiągnął spektakularny sukces.

Stworzył wielkie firmy, jak Apple i Pixar.

Jak osiągnął sukces?

Dowiedz się, co nim kierowało z jego wypowiedzi – poznaj cytaty Steva Jobsa (cz.3).

STEVE JOBS – CYTATY MOTYWACYJNE

Prawie wszystko – zewnętrzne oczekiwania wobec ciebie, duma, strach przed wstydem lub porażką – wszystkie te rzeczy są niczym wobec śmierci. Tylko życie jest naprawdę ważne. Pamiętanie o tym, że kiedyś umrzesz jest najlepszym sposobem jaki znam na uniknięcie myślenia o tym, że masz cokolwiek do stracenia. Już teraz jesteś nagi. Nie ma powodu, dla którego nie powinieneś żyć tak, jak nakazuje ci serce.

[Odejście z Apple] to było trudne do przełknięcia lekarstwo, ale chyba pacjent go potrzebował. Czasami życie uderzy cię cegłą w głowę. Nie trać wiary. Jestem przekonany, że jedyną rzeczą, która dawała mi siłę, by iść ciągle naprzód, było to, że kocham to, co robię. – Źródło: Artysta, który łączy punkty, onet.pl, 25 lipca 2011

Przez ostatnie 33 lata, każdego poranka patrzyłem w lustro i pytałem się siebie: „Gdyby dzisiaj był ostatni dzień mojego życia, czy chciałbym robić to co dzisiaj mam zamiar zrobić?”. I kiedykolwiek odpowiedź brzmiała „nie” przez zbyt wiele dni z rzędu, wiedziałem, że muszę coś zmienić. 

Jedną z moich mantr jest – skupienie i prostota. Prostota bywa trudniejsza niż złożoność: potrzebny jest ogrom pracy aby myśleć czysto, a przez to tworzyć prosto. Jednakże wysiłek w danej sytuacji jest tego wart, bo kiedy osiągniesz umiejętność tworzenia prostoty, możesz przenosić góry. — Steve Jobs,BusinessWeek (1998)

Jestem przekonany, że to co odróżnia połowę cieszących się powodzeniem przedsiębiorców od tych nie udanych to czysty upór.

“Bardzo ciężko jest tworzyć produkty w oparciu o wymagania klienta. Ludzie zazwyczaj nie wiedzą czego chcą do momentu, kiedy im tego nie pokażesz” – Steve Jobs dla BusinessWeek, 1998

“Moim biznesowym wzorcem jest zespół The Beatles. Składał się on z czterech mężczyzn, którzy  nieustannie pilnowali siebie nawzajem. Dodatkowo balansowali swoje niedoskonałości, co w efekcie sprawiało, że jako zespół byli świetni, a w pojedynkę artystycznie niewystarczający. Tak właśnie widzę biznes. Świetne rzeczy w biznesie nigdy nie mają jednego autora. Najdoskonalsze produkty, są dziełem zespołu ludzi.” Steve Jobs – Wywiad dla 60 Minutes, 2003

Innowacja odróżnia lidera od naśladowcy.

Rozmyślanie o tym, że mam kiedyś umrzeć to najlepszy sposób na uniknięcie pułapki rozmyślania o tym, że mam coś do stracenia.

Nie mamy sposobności aby robić wszystko, a każda z tych rzeczy powinna być naprawdę najlepsza.

Jeśli jeszcze nie znalazłeś tego, szukaj dalej. Nie osiadaj na miejscu. Jak z wszystkimi sprawami sercowymi, dowiesz się kiedy to znalazłeś. I tak jak z każdym dobrym związkiem, staje się lepszy i lepszy gdy lata mijają.

Kreatywność to po prostu łączenie ze sobą rzeczy.

Bądź miarą jakości.

Dowiedz się, jak Steve Jobs osiągnął sukces http://sukces-biznes.pl/sukces/steve-jobs-huckleberry-finn-branzy-it-apple-i-pixar/

Marta Pyrchała-Zarzycka

www.astrosalus.pl

www.sukces-biznes.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *