JAK STWORZYĆ I POZYCJONOWAĆ SWOJĄ STRONĘ INTERNETOWĄ


Jak założyć własną stronę internetową Warto prowadząc działalność mieć własną stronę internetową. To Twoja podstawowa i niezbędna forma reklamy, a także wizytówka Twojej firmy. Pamiętaj, najwięcej klientów przychodzi do oferentów z większości branż przez Internet.

Szczęście ma ten, kto posiada wśród rodziny czy znajomych osobę, która potrafi robić strony www. Wszyscy inni mają 2 wyjścia: albo stworzyć ją samemu albo zapłacić firmie za jej stworzenie.

Firmy jednak mogą brać za to spore kwoty. Dla początkującego mikroprzedsiębiorcy mogą mieć one znaczenie. Wiedz jednak, że nie pozostajesz bez dobrego wyjścia.

Aby zaoszczędzić na kosztach, można skorzystać z darmowych szablonów stron internetowych, które są powszechnie dostępne w Internecie.
Aby je znaleźć wystarczy napisać w google: darmowe szablony stron www i wybrać interesujący Cię szablon.

Potem można samemu w gotowych szablonach nanosić treść i zdjęcia. Tego też można się łatwo nauczyć, np.: z darmowego kursu html ze strony:

Kurs HTML dla zielonych

To dobry i pełny kurs. Mi kiedyś zapoznanie się z nim zajęło tydzień. Jednakże wystarczy Ci w rzeczywistości zaledwie kilkanaście komend. Możesz oszczędzić czas poprzez pobranie tych komend:

Pobierz mini kurs html (1 strona)

Wystarczy poznać kilkanaście komend (pogrubianie tekstu, kolorowanie go, kursywa, powiększanie, zmniejszanie oraz wklejanie obrazków, centrowanie, do lewej, do prawej itp) i już można tworzyć własną stronę. Reszta komend zwykle się nie przydaje.

Do tworzenia stron można ściągnąć darmowy program Zajączek i za jego pomocą otwierać pliki podstron Twojej witryny i je edytować.

Mieć stronę to nie wszystko. Trzeba także wykupić miejsce na serwerze i domenę.

Domena to nazwa strony głównej (np. moją domeną jest kursy-internetowe.com).

Jeśli mamy stworzoną stronę, oraz domenę i miejsce na serwerze, trzeba wgrać stronę na serwer, np.: za pomocą darmowego programu Fille Zilla.
Obsługa firmy, u której wykupisz serwer na pewno pomoże w przypadku problemów.
Ponadto na wielu stronach, w tym w kursie Html dla zielonych można znaleźć porady co do wprowadzania strony na serwer. Stronę potem warto zarejestrować w google. Można to zrobić wchodząc na stronę

Dodaj stronę do google

Stronę należy też pozycjonować. Pozycjonowanie to takie działania, które powodują, że Twoja strona ma coraz wyższą pozycję w wyszukiwarkach, np w google, dzięki czemu może ją odnaleźć i zainteresować się nią więcej osób.

Można opłacić pozycjonera (usługi są dość drogie) albo nauczyć się robić to samemu (porady są m.in. w Html dla zielonych).

Dla dobrego pozycjonowania nieraz wystarczy dobra, wartościowa treść strony, oraz opracowanie przy tworzeniu poszczególnych podstron witryny dobrych meta tagów Description, Keywords i Title. Są one na górze w kodzie Twojej strony.

Description to krótki opis Twojej strony. Gdy szukasz czegoś w google i wyświetla Ci się lista stron, to to, co widzisz pod niebieskim linkiem to jest tekst, który został umieszczony w meta tagu Description.

W meta tagu Title piszesz tytuł strony. Po wyszukiwaniu w google tytułami są niebieskie linki na liście wyszukiwania.

W meta tagu Keywords piszesz słowa kluczowe danej podstrony.

Warto też używać znaczników strong, em oraz tytułowych: h1, h2, h3 oraz pisać w nazwach, tytułach i tekście alternatywnym obrazków itp. słowa kluczowe.

Ponadto stronę pozycjonuje się też poprzez wpisywanie jej do katalogów, wpisywanie jej w komentarzach, na forach, w portalach społecznościowych i swoich ogłoszeniach reklamowych.

Tworzenie i pozycjonowanie swojej strony naprawdę nie musi być trudne! Bądź niezależnym od nikogo panem własnej witryny i przy okazji oszczędź pieniądze :-)

Zdobywaj wiedzę bez wychodzenia z domu!

Szkolenia e-learning, czyli kursy internetowe to wygoda i oszczędność. Dzięki nim zdobywasz cenną wiedzę taniej i bez wychodzenia z domu.

Kursy online są też wygodną alternatywą szkoleń stacjonarnych w firmach. Twoi pracownicy mogą korzystać z kursów przez internet w każdym miejscu na świecie i w dowolnej chwili, a Ty nie musisz wciąż płacić organizatorowi kursów czy szkoleniowcom.

Oferujemy szkolenia internetowe zarówno osobom prywatnym, jak i firmom.
Zapraszamy do współpracy.


Jak realizować cele i spełniać marzenia - praktyczne sposoby

O firmie

Firma Astro Salus Education Ltd działa od roku 2009. Specjalizujemy się w szkoleniach, zwłaszcza typu e-learning. Na swojej platformie mamy niemal 100 kursów do wyboru. Współpracujemy zarówno z osobami prywatnymi, jak i firmami.

Główna
Kontakt
FAQ
Polityka prywatności
Regulaminy
Prawa autorskie
Mapa strony

Kontakt