BUDUJ POZYTYWNE NASTAWIENIE, pokochaj życie i osiągaj cele

Każdy wie, że siła pozytywnego myślenia jest wielka i sporo od niej zależy. Każdy chce mieć takie, aby być szczęśliwym. Każdy chce łatwiej spełniać marzenia. Każdy pragnie być wolnym od depresji. Wszystkie te cele (i o wiele więcej) można osiągnąć za pomocą jednego ćwiczenia.

Wyjdź do sklepu papierniczego. Kup zeszyt. Od dziś będzie on Twoją najważniejszą literaturą.

uśmiech

Pozytywnego nastawienia można się nauczyć

W tym zeszycie codziennie wieczorem zapisuj wszystko, co ci się dobrego zdarzyło w danym dniu. Dosłownie wszystko – nawet najdrobniejsze miłe rzeczy, jak uśmiech obcego człowieka na ulicy, śpiew ptaka za oknem, czy promień słońca rozświetlający twoją twarz. Każda z tych chwil jest ważna, ponieważ – jak to określiła jedna z moich kursantek – małe szczęścia budują wielkie szczęście. A ty przecież chcesz być szczęśliwy.

Niech to proste ćwiczenie będzie twoim codziennym rytuałem.

 

JAKIE KORZYŚCI PRZYNIESIE CI TO ĆWICZENIE

Co dzięki niemu osiągniesz?

  • Zbudujesz pozytywne nastawienie – wreszcie bowiem zauważysz, że w twoim życiu dzieje się wiele dobrych rzeczy, a nie tylko te negatywne.
  • Rozwiniesz sztukę pozytywnego myślenia – a to ona przecież daje nam entuzjazm do dalszych, pozytywnych działań.
  • Wzmocnisz pewność siebie – kiedy mamy lepszy nastrój, stajemy się też bardziej pewni siebie,
  • Poprawisz zdrowie – endorfiny – hormony szczęścia – wspierają zdrowie psychiczne i fizyczne.
  • Uwolnisz się od smutku i zapobiegniesz depresji – gwarantuję, że kiedy zdarzy ci się ”dół” i zajrzysz do zeszytu, to, co przeczytasz w nim sprawi, że się uśmiechniesz J
  • Zaczniesz łatwiej i szybciej realizować cele – wśród tych wszystkich dobrych rzeczy, które wypiszesz w swoim „zeszycie szczęścia” znajdziesz wiele okazji, które tylko czekają, abyś je wykorzystał w dobrym celu. Gdyby nie ten codzienny trening zauważania pozytywnych stron swojego życia, mógłbyś nigdy ich nie dostrzec.
  • Będziesz szczęśliwszy – z powodu realizacji wszystkich powyższych celów.

Korzyści te można by mnożyć. Zacznij czerpać z nich już dziś poprzez praktykę tego ćwiczenia.

 

Marta Pyrchała-Zarzycka

www.sukces-biznes.pl

www.kosmetyka-fitness.pl

www.astrosalus.pl

www.magia-zycia.pl

www.edukacja-domowa.pl

www.astrosalus.com

6 thoughts on “BUDUJ POZYTYWNE NASTAWIENIE, pokochaj życie i osiągaj cele

  1. Bardzo dobry pomysł! Od dzisiaj będę stosować to ćwiczenie, bo zachęciły mnie wymienione efekty, a zwłaszcza wzmocnienie pewności siebie, której mi często brakuje…

  2. Ja z kolei powtarzam codziennie za co jestem wdzieczna,mowie to do wszechswiata,jest to tez cos cudownego,ale pomysl z zeszytem jest wart uwagi.Na marginesie dodam ,ze podczas poznawania religii katolickiej wpadla mi do rak ksiazka parafialna,ktora podaje ze pozytywne myslenie to sila szatanska-bylam przerazona;jeszcze nikt niczego nie zbudowal na negatywizmie.

    • To smutne, że instytucje, które mają skarb w postaci ludzkiego zaufania wykorzystują je, aby wstrzymywać ludzi przed rozwojem i budowaniem dobra, jakim bez wątpienia jest pozytywne myślenie, czyli dobre myśli. Dziwne, że ktoś w dobru może widzieć szatańskie siły. Zgadzam się, nikt niczego nie zbudował na negatywizmach. Na nich można stworzyć tylko kolejne zło i nieszczęścia.

  3. Dodalabym ,procz myslenia pozytywnego takze odczuwanie, kazdym zmyslem.
    Wdziecznosc w postaci koherencji umyslu i serca daje niesamowite efekty.
    Osobiscie kocham ten stan:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *